Karlı Havalarda Sürüş

Karlı Havalarda Araç Nasıl Sürülür

Kış mevsiminin kendini hissettirmeye ve kar yağışının da etkili olduğu şu günlerde, mecbur kalmadıkça araçla yola çıkılmaması öneriliyor. Eğer yola çıkacaksanız bunları kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Karlı ve buzlu havalarda istenmeyen kazaların ve sorunların yaşanabileceğini ifade eden uzmanlar, zincirsiz yola çıkılmamasına özen gösterilmesini istiyor. Uzmanlar, karlı ve buzlu havalarda yola çıkılması halinde şu önerilerde bulunuyor: “Radyatör suyuna mutlaka antifriz koydurun ya da var olan antifrizin değerini ölçtürüp ilave yaptırın. Meteorolojiden alınan hava tahmin raporlarını kış aylarında daha çok dikkate alın. Don tehlikesi veya kar yağma ihtimali varsa silecek suyuna donmayı önleyici kimyasal maddelerden ilave edin.


Didim'de E-sınav merkezi açılıyor..

Didim E-sınav merkezi açılıyor; Didim'de uzun uğraşlar sonucu onayı gelen e-sınav merkezimizin açılışı en kısa sürede yapılacaktır;

Didim E-sınav merkezi açılıyor; Didim'de uzun uğraşlar sonucu onayı gelen e-sınav merkezimizin açılışı en kısa sürede yapılacaktır; Didim'de bulunan Yenihisar Anadolu Lisesi binasında tesis edilecek Didim E-Sınav merkezi laboratuvarı toplam 23 bilgisayardan oluşacaktır; Didim E-sınav merkezi konforlu ve , modern olarak son teknoloji ile donatılacaktır; Artık sürücü adaylarımız Aydın'a gitmek zorunda kalmayacaklar, kendi ilçemizde yapılacak olan Didim e-sınav merkezinde sınavlara girerek, bir sürü yol çilesinden ve stresinden de kurtulmuş olacaklardır; Didim E-sınav merkezi tesisi en kısa sürede başlanacak olup tüm halkımıza hayırlı olmasını dileriz; Emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz , Şube müdürümüz ile tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.